17.01.2019 - Gediz - Gedizim

Gediz’de Zulme Sessiz Kalma Yürüyüşü

Gediz’de Zulme Sessiz Kalma Yürüyüşü

Zulme Sessiz Kalma Yürüyüşü;

zulme sessiz kalma

Kütahya’da Rabia Platformu tarafından düzenlenen ’zulme sessiz kalma’ yürüyüşü Çok sayıdaki sivil toplum örgütü temsilcisi ve üyesinin katılımıyla büyük bir kalabalığa ulaştı , vatandalar da alkış ve sloganlarla destek verdi.

Yürüyüşün sonlandırıldığı Karagöz Cami önündeki basın açıklamasını Genç Memur-Sen Kütahya Şube Başkanı Mehmet Zahid Behti yaptı.

Behti, 14 Ağustos tarihinin insanlığın dünyaya sahip çıktığı, ümmetin adaleti ve merhameti dünyaya hakim kılmaya karar verdiği gün olduğunu söyledi.

Behti, Mısır’da darbeci Sisi yönetiminin, Suriye’de Esed rejiminin, Gazze’de İsrail’in ve Doğu Türkistan’da Çin’in insanlığı katletmesini, insanlık onurunu çiğnemesine artık Müslümanların sessiz kalamayacağını bildirdi.

Tüm insanlığın buradaki vahşet olaylarına gereken tepkileri göstermesi gerektiğini vurgulayan Mehmet Zahid Behti, “Ey insanlık ayağa kalk. Dünyadaki zulüm kuşatmasını sen bitireceksin. İnsanlığın katline ferman çıkaran kirli küresel ittifakı sen yok edeceksin. Özgürlüğün esaretine, demokrasinin mahkumiyetine sen son vereceksin. Vahşet mühendislerinin, 2013’ün 14 Ağustosunda Mısır’da temelini attığı zulüm gökdelenini sen yerle bir edeceksin. Zindanları mazlum mekanı haline getiren emperyalist cinnete sen dur diyeceksin. Döktükleri mazlum kanlarının üzerine iktidarlarını inşa etmek isteyen petrol diktatörlerini sen devireceksin. Çocukları öldürülen anaların feryatlarını kahkahalarıyla bastırmak isteyen ölüm makinelerine haddini sen bildireceksin” dedi.

Rabia’nın, artık Mısır’da bir meydanın adı değil, insanlığın zulme ve zalime meydan okumasının adı, Esma’nın ise Sisi’nin vahşet kurşunlarıyla şehit olan Mısırlı mazlum ihvanın sadece adı değil, insanlığın demokrasi, özgürlük ve adaletin hakim olduğu bir dünya inşa etmekteki ısrarının adı olduğunu kaydeden Behti, 14 Ağustos’un, insanlığın dünyaya sahip çıktığı gün olduğunu vurgulayarak, “14 Ağustos, ümmetin adaleti ve merhameti dünyaya hakim kılmaya karar verdiği gündür. 14 Ağustos, Mısır’ın darbecisi Sisi’nin,Suriye’nin canisi Esed’in, Filistin ve Gazze’de kan pazarı kuran Netenyahu yönetimindeki Siyonist katil İsrail’in, Doğu Türkistan’da Müslüman kıyımı yapan zalim Çin’in,Mali’de, Arakan’da, Orta Afrika’da Muhammedi bedenleri vahşet ve işkenceyle tanıştıran insanlıktan nasipsiz yönetimlerin, Halep’te, Şengal’de, Telafer’de, dünyanın farklı yerlerinde, farklı dinlere, farklı mezheplere, farklı milletlere mensup mazlumlara zulm ederek insanlığı katleden zalimlerin kabus günüdür. 14 Ağustos, insanlığın vicdanını dünyada hakim kılmak isteyen bütün insanların, Zalimi def etmenin, zulmü fek etmenin, merhamet ve adaleti insanlığa hediye etmenin, ümmet olmanın ilk şartı olduğuna inanan bütün Müslümanların ayağa kalkma günüdür“ ifadelerini kullandı.

Toplanan kalabalık  basın açıklamasının ardından dağıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ