17.01.2019 - Gediz - Gedizim

Gediz’e Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Açıldı

Gediz’e Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Açıldı

Gediz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Açıldı;

imam hatip

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi açıldı.

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında Osman Gazi Anadolu Lisesi bünyesinde eğitime başlayacak olan Gediz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 102 öğrenci kapasiteli olacağı bildirildi.

Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, Gediz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ihtiyaçtan dolayı kurulduğunu belirterek, Türkiye’nin istikbalinde söz sahibi olacak ve çağdaş medeniyetler seviyesinde nesiller yetiştirecek bir ilim ve irfan yuvasını hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İmam Hatiplerin, halkın gönlünde farklı bir yere sahip olduğunu belirten Müdür Aydın, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi açılması yönünde halkımızdan yoğun talep geldi. Bizde bu talebe duyarsız kalamazdık. Bu sorumluluk duygusu ile çalışmalarımızı başladık. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün 23 Haziran 2014 tarih ve 20/2596080 sayılı olurları ile Osman Gazi Anadolu Lisesi bünyesinde okulun açılması uygun görülmüştür.

İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak 102 öğrenci kapasiteli okulun açılmasında emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Gediz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı evlatlar yetiştirmesini temenni ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ