17.01.2019 - Gediz - Gedizim

Gediz’de Tiyatro Şenliği

Gediz’de Tiyatro Şenliği

Gediz’de Tiyatro Şenliği ;

tyatro

Belediye kültür etkinlikleri kapsamında Ramazan ayı tiyatro şenliği düzenlendi.

Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu tarafından sahnelenen eski meddahlar ile orta oyunlarının sergilendiği tiyatro gösterileri tüm vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.Vatandaşı kahkahaya boğan meddah ve  orta oyunu büyük alkış aldı.

Cumhuriyet Caddesindeki Belediye Hizmet Binası önünde düzenlenen tiyatro şenliği teravih namazından sonra başladı. Caddeye kurulan sahnede gösterilerine başlayan Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu ekibi, izleyenlerin yoğun ilgisi nedeniyle sahur vaktine kadar sahnede kaldılar.

Gediz Belediye Başkanı Mehmet Ali Saraoğlu, Ramazan eğlenceleri kapsamında düzenlenen tiyatro gösterisinin vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle izlenmesinin kendilerini çok memnun ettiğini söyledi.

Başkan Saraoğlu, “İlçemizde kültürel ve sanatsal eğlencelerin düzenlenmesi noktasında belediyemiz tarafından çalışmalar yapılmaktadır. Bu kapsamda bir gelenek olan meddahlar ile orta oyunları sergilenmektedir. Bizler de halkımızın bu gelenekleri yaşamaları için bu tür organizasyonları halkımızla buluşturmaktayız.

Bu yıl ki ramazan ayı etkinliklerimizde orta oyunu olarak Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosu tarafından sergilenen oyun halkımızla buluşturulmuştur. Halkımızın yoğun ilgi gösterdiği oyun sahur vaktine kadar devam etmiştir. Meddahlarımıza ve organizasyona büyük ilgi gösteren ilçe halkına teşekkür ederim” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ