24.07.2019 - Gediz - Gedizim

Gediz’de Korkutan Çöplük Yangını

Gediz’de Korkutan Çöplük Yangını

Gediz’de Korkutan Çöplük Yangını ;

çöplük

şehir çöplüğünde meydana gelen yangın çevre sakinlerine korku dolu anlar yaşattı .Gediz’in Hacıbaba Mahallesi yakınlarında bulunan şehir çöplüğünde saat 13.30 civarı yangın çıktı.

Yetkililerin açıklamalarına göre yangının çıkış sebebinin Metan gazı sıkışmasından dolayı ortaya çıktığı anlaşılmıştır.Çöplüğün bulunduğu bölgede alev ve siyah dumanlar yükselirken, durumu gören vatandaşlar arasında bir süre korku dolu anlar yaşandı.

Yaklaşık 20 dönüme yakın bir alanı kaplayan Gediz şehir çöplüğündeki yangının metan gazı sıkışmasından dolayı çıktığı, patlamaya karşı zaman zaman kontrollü şekilde yanmasına müsaade edildiği öğrenildi.Büyük bir alan üzerindeki çöplükte yaşayan sokak köpekleri ve kedilerin can havliyle yangından kaçtıkları gözlenirken, yangından kaçamayan bazı hayvanlar da vatandaşlar tarafından yardım edilerek telef olmaktan kurtarıldı.

Yangına Gediz itfaiyesinden 4 araç müdahale etti. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, yaklaşık 2 saatte kontrol altına alınabildi. Çevredeki orman ve ekili alanlara sıçramadan söndürülen yangında can ve mal kaybı yaşanmadı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ