22.02.2019 - Gediz - Gedizim

Gediz Adnan Menderes Yaşam Parkı

Gediz Adnan Menderes Yaşam Parkı

DSC_0430Merhabalar !

Gediz’in yaşam portalı Gedizim.com’un ilk tanıtım yazısını yazmadan önce yer seçiminde detaylıca düşündüm ve en doğru kararın şu sıralar Gediz’de popüler olan Adnan Menderes Yaşam Parkı’ı olacağını düşündüm. İlk olarak bir kaç sene öncesine gittiğimizde Adnan Mendres Yaşam Parkı oldukça eski bir piknik alanı olmakla birlikte çevre düzenlemesi yıllardır yapılmamış, asfalt yollarla çevrili ve eski, kırık dökük oturakların bulunduğu bir yer olduğunu hatırlıyoruz. Ayrıca akşamları ise ıssız ve oldukça karanlık olduğundan bu alanda vakit geçirme imkanı yoktu. Gediz Belediyesi yakın zamanda bu duruma bir çözüm buldu ve bu alanı oldukça modern, akıllıca ve doğal yaşamdan uzak olmayan yapılar tercih ederek Adnan Menderes Yaşam Parkını Kütahya’da hatta çevre illerdeki en iyi Yaşam Parkına dönüştürdü. Gediz Belediyesini hem bu modernize çalışmasından hemde bu çalışmaların oldukça kısa süre tamamladığı için tebrik ediyorum.

Şimdi gelelim Adnan Menderes Yaşam Parkında neler olduğuna.

Adnan Menderes Yaşam Parkının şehir içinden 3 girişi, ana yoldan ise 2 adet girişi vardır. Oldukça iyi düşünülmüş ve ihtiyaçları karşılayabilecek büyük ve küçük otoparkı bulunuyor. Yani Adnan Menderes Yaşam Parkını en kalabalık olduğu zamanlarda bile ziyaret ettiğinizde aracınızla park sorunu yaşamayacaksınız.

Adnan Menderes Yaşam Parkı değişim çalışmalarında bu alanın sadece piknik alanı olarak düşünülmemesi ise mutlu edici başka bir özelliği. Yani geldiğinizde Yaşam Cafe’de vakit geçirebilme imknaı var. Yada ailenizle bir kaç tur atabilir, sonra çocuğunuzun 2 oyun alanından birinde eğlenmesini izleyebilirsiniz. Oyun alanlarından birisi ise oldukça büyük. Merak etmeyin, zeminin özel kaplama ile kaplanması çocuğunuzun yaralanmasını engelleyecektir. Ebevenyler için  oyun parkının etrafında oldukça fazla bankın olması çok iyi düşünülmüş.

Piknik yapmaya karar verdiyseniz oturabileceğiniz kamelya sayısıda oldukça fazla. Yani yer sıkıntısı yaşamayacaksınız.

Işıklandırma ise oldukça iyi. Akşamları da ziyaret edebilirsiziniz.

Sonuç olarak Adnan Menderes Yaşam Parkı Ege Bölgesinde tek sayılabilecek nitelikte. Her şey en ince detayına kadar düşünülmüş.

Bu yazımda kısaca Adnan Menderes Yaşam Parkını tanıttım. İlerleyen yazılarda bizlerde en ince detayına kadar düşünüp, siz değerli ziyaretçilerimizin görüşlerini paylaşayacağız.

Gediz Adnan Menderes Yaşam Parkı Fotoğraflarını görmek için tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ