24.07.2019 - Gediz - Gedizim

Anadolu Lisesi Öğrencileri ‘akıllı Etüt’ Projesi İle Sınavlara Hazırlanacak

Anadolu Lisesi Öğrencileri ‘akıllı Etüt’ Projesi İle Sınavlara Hazırlanacak

Gediz Anadolu Lisesi Öğrencileri ‘akıllı Etüt’ Projesi İle Sınavlara Hazırlanacak;

akıllı etüt

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi tarafından başlatılan Bench Marking çalışmaları kapsamında Gediz Anadolu Lisesi’nde uygulamaya sokulması planlanan “Akıllı Etüt” projesi ile okulun 11. sınıf öğrencileri için yeni bir sınava hazırlama yöntemi geliştirildi.

Gediz Anadolu Lisesi Aile Birliği Başkanı Hilmi Akçapınar, okulun Matematik Öğretmeni Filiz Bayın sorumluluğunda, diğer genç öğretmenlerin, velilerin ve okul idaresinin destekleriyle gerçekleştirilen “Akıllı Etüt” projesi ile okuldaki tüm 11. sınıf öğrencilerinin YGS ve LYS sınavlarına hazırlanmaları için ilçede bir ilke imza attıklarını söyledi.

Hafta içi her gün ders bitiminde kendi alanlarına göre gruplara ayrılarak hazırlanan program doğrultusunda etütlere giden öğrencilerin planlanan derslerde gruplar halinde konuları çalışmaya ve sorular çözmeye başladıklarını belirten Okul Aile Birliği Başkanı Hilmi Akçapınar, şunları söyledi: “Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi kapsamında okullara kazandırdığı Etkileşimli Tahtalara okul müdürü tarafından yüklettirilen ders ve konu anlatımlı YGS ve LYS CD’lerinden öğrenciler anlamadıkları veya az anladıkları konuları dinliyor ve izliyorlar. Daha sonra öğrenciler bu konular üzerinde her gün yüz soru çözerek ertesi gün öğretmenlerine gösteriyorlar. Bununla birlikte proje kapsamında öğrenciler her gün 10 ile 30 sayfa arasında kitap okuyorlar. Okul derslerinin yanında bu projede görev almak ilk zamanlar öğrencilere ağır gelse de şimdi alıştıklarını ve kendilerinin projeye dahil edilmesinden büyük onur duyduklarını ifade ediyorlar. Çok geniş kapsamlı olan Akıllı Etüt projesinde aynı zamanda 11. sınıf Öğrencilerine yönelik düzenli aralıklarla deneme sınavları yapılıyor. Bunun yanında sınavlar konusunda öğrencilere sınava daha iyi hazırlamak, kaygılarını gidermek ve sınav hakkında bilgiler vermek amacıyla rehber öğretmenlerden destek alındı. Sınavlar konusunda bilgilendirici, değerler eğitimi konusunda eğitici seminerler verildi ve verilmeye devam edilecek. Diğer taraftan proje kapsamında her hafta bir konuk davet edilerek kariyer günleri yapılmakta ve öğrencilere değişik meslek dallarında öne çıkmış kişilerle söyleşi, seminer ve sunumlar yapılmaktadır. Özellikle daha önce Gediz Lisesi’nden mezun olmuş ve bugün belli noktalara gelmiş eski mezunları okula öğrencilerin huzuruna getirerek Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle “Kariyer Günleri” adlı karşılıklı söyleyişiler düzenliyoruz.Bu projede özellikle veli desteğinin alınması ve veli ayağının sağlam olması, ayrıca öğrencilerin oldukça istekli olmaları, gerek okul yönetimini ve öğretmenlerini, gerekse okul aile birliği olarak bizleri heyecanlandırmaktadır. Bu proje sonucundan oldukça umutluyuz. Okulumuzun öğretmen, idareci, öğrenci ve velileri arasındaki bu güzel dayanışmadan herkesin büyük istifade edeceğini umuyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ